RAFAKO SA I ICH RÓŻNORODNA WSPÓŁPRACA Z CHINAMI


 

Już w 1994 r. obecny wiceprezes Fundacji pomógł w założeniu spółki joint venture, przez Rafako SA i Sanbei – Zakład Maszyn Dźwigowych i Energetycznych w Zhangjiakou. Obecnie, już jako Fundacja Sinopol powróciliśmy do bliskiej współpracy  z polskim przedsiębiorstwem.

 

Po wygranym przez konsorcjum Rafako-Mostostal przetargu na budowę bloku energetycznego  o mocy 910 MW w Elektrowni Jaworzno III, zaangażowaliśmy się w doprowadzenie do współpracy pomiędzy Rafako a China Power Engineering Consulting Group Corporation, charakteryzującą się najwyższym poziomem zaawansowania technologicznego w Chinach oraz specjalizującą się w poszukiwaniu, planowaniu, wdrażaniu i zarządzaniu projektami inżynieryjnymi z branży energetyki. Na dzień 18 września wciąż trwają negocjacje pomiędzy stronami, które mają doprowadzić do udzielenia gwarancji bankowej dla tego projektu. 

 

Fundacja nieustannie współpracuje z firmą Rafako. Obecnie toczą się rozmowy na temat wspólnych inwestycji firmy Rafako i dużej firmy chińskiej.