Strona główna >> BIZNES I GOSPODARKA >> KGHM i Minmetals

KGHM polska miedź sa i china minmetals corporation


 

Dzięki aktywnym działaniom obecnego Zarządu Fundacji, w grudniu 1997 r. doszło do podpisania pierwszego kontraktu na dostawę miedzi katodowej przez KGHM Polska Miedź SA do China Minmetals Corporation, w ilości 30 000 ton. W kolejnych latach współpraca z oboma przedsiębiorstwami była kontynuowana najpierw przez samych panów Tian, a od 2003 r. już pod szyldem Fundacji Sinopol, co jest regulowane corocznymi umowami.

 

 

W czerwcu  2004 r. KGHM i Minmetals, podczas oficjalnej uroczystości z udziałem prezydentów obu krajów, podpisały kolejną długoletnią umowę na dostawy miedzi katodowej do Chin na lata 2005 – 2010. Jednocześnie, polski konglomerat miedziowy zawarł strategiczne porozumienie z firmą China Nonferrous Metals Mining Group oraz China Development Bank w sprawie wspólnej eksploatacji złóż metali kolorowych w Chinach i w krajach trzecich.

 

 

W 2010 r. pomogliśmy w założeniu spółki KGHM w Szanghaju, a w 2011 r. doprowadziliśmy do podpisania między Polską Miedzią i Minmetals następujących dokumentów:

 

  • List Intencyjny w sprawie utworzenia Forum Polsko-Chińskiej Współpracy Strategicznej;
  • Kolejne Ramowe Porozumienie w sprawie długoterminowych dostaw miedzi elektrolitycznej w latach 2012 - 2016;
  • Umowa o Współpracy przy rewitalizacji Alei Chińskiej w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie;

 Krótka informacja o partnerach współpracy:

 

 

Współpraca między polską spółką KGHM i chińską Minmetals rozwija się pomyślnie, a Fundacja nadal wspiera obie strony i koordynuje rozwój nowych projektów między nimi.